Gry planszowe są bardzo popularne i atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To nie tylko dobra zabawa, ale również wsparcie rozwoju dzieci. Gry planszowe to ćwiczenie dla mózgu, wsparcie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, a także społecznego. Planszówki dają wiele możliwości, pomagają oswoić własne emocje, jest to doskonała okazja do treningu motoryki.

Jakie gry dla dziecka wybrać?

Rodzaj gry musi być dopasowany do upodobań oraz umiejętności dziecka. Gry karciane mogą okazać się dobrym rozwiązaniem również dla najmłodszych. Obecnie na rynku są dostępne różnego rodzaju gry, jedną z popularniejszych jest Cortex wyzwania, która jest wesoła i bardzo dynamiczna. Polega na zgadywaniu odpowiedzi spośród 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne partie mózgu. To gra budząca emocje, którą może grać cała rodzina. Warto wziąć pod uwagę także gry strategiczne, na przykład gry słowne, łamigłówki czy przestrzenne gry planszowe, które stanowią świetne ćwiczenie wyobraźni, spostrzegawczości, koncentracji i pamięci.

Jeżeli zależy nam tym, żeby dziecko zintegrowało się z rówieśnikami, warto wybrać  gry towarzyskie na przykład Monopoly czy stół do gry w piłkarzyki, ping pong, cymbergaj czy bilard. Warto inwestować również w gry zręcznościowe, tutaj najprostszym przykładem będą bierki, bardzo popularna i ciekawa gra. Inną propozycją są skaczące kulki, które zapewniają dużo emocji i świetną zabawę.

Gra w planszówki ćwiczy mózg

Bez względu na to, ile masz lat gra w planszówki się opłaca. Dzięki temu można ćwiczyć mózg, regularne granie w gry planszowe rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię, pozytywnie wpływa również na pamięć i koncentrację, Dzieci mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy, to doskonałe wsparcie w ich rozwoju.