Każdy rodzic, dbający o rozwój swojego dziecka dobrze wie, że aby odpowiednio się rozwijało, musi mieć do tego odpowiednie narzędzia. I nie chodzi tym razem o zabawki, lecz element rozwoju, który okazuje się jeszcze bardziej kluczowy. Gry edukacyjne dostarczają naszemu dziecku odpowiednich bodźców, które wręcz zmuszają je do kreatywności i jeszcze bardziej wytężonej pracy intelektualnej. Jakie więc gry edukacyjne wybrać, by nasze dziecko w szybkim, ale przede wszystkim harmonijnym tempie, mogło dorastać z naszą pomocą?

Gry edukacyjne – najciekawsze pozycje

Zacznijmy od tego, że naszemu dziecku na zdrowie może wyjść zwykłe wyjście na plac zabaw czy zaproszenie rówieśników do wspólnej zabawy. Każda aktywność, zwłaszcza ze znajomymi, deprymuje do tego, by dziecko poznawało nowe zabawy i zyskiwało premierowe umiejętności. Nie trzeba więc skupiać się na tym, by kupować zabawki po kilkaset złotych. Znacznie ważniejsze jest to, by dziecko miało zapewnione ciągłe rozrywki. Pomocą mogą być oczywiście gry, których na rynku nie brakuje. Wielu znawców zaznacza jednak, by ilość zabawek w dziecięcym pokoju była ograniczona. Ich nadmiar może sprawiać, że dziecko się szybko nudzi i zniechęca do zabawy. Dobrym sposobem na ograniczanie zabawek, przy jednoczesnym zaciekawianiu dzieci, jest podzielenie ich ulubionych akcesoriów na dwie części. Pozwoli to na zatęsknienie przez malucha za dawno niewidzianymi zabawkami. Nam oszczędzi nieco pieniędzy w portfelu, gdyż nie będziemy kupować nowych rzeczy, a jedynie co jakiś czas je wymieniać.

Co do samych zabaw, to gry edukacyjne i kreatywne będą najlepiej rozwijały wiele zmysłów naszych dzieci. Doskonale wiemy, jakie gry dobrać starszym dzieciom, by zająć ich czas na nieco dłużej niż godzinę. Z nastolatkami w obecnych czasach nie ma problemu z tym, by wraz ze znajomymi spędzili trochę czasu przy planszówkach. Co jednak z najmłodszymi, którzy dopiero poznają świat? Dobrym wyjściem z sytuacji jest seria Czytaj z Albikiem, która dzięki swoim funkcjom zarówno uczy, jak i bawi. Kupując specjalne pióro, będziemy mogli wręczyć je naszemu dziecku, które dotykając do odpowiednich miejsc w książeczkach interaktywnych, będzie mogło poznać ciekawostki z otaczającego je świata.

Podsumowując, na rynku znajdziemy wiele gier edukacyjnych dla dzieci, które w znacznym stopniu będą mogły wzbogacić intelekt oraz słownictwo naszych dzieci. Dziecko, słuchając tego, co mają do powiedzenia gry interaktywne, dorośnie w duży szybszym tempie. Przy odpowiednio dobranych grach edukacyjnych, będzie „górowało” intelektualnie nad rówieśnikami.