Wspólne granie w gry planszowe to sposób na pielęgnowanie więzi rodzinnych, umacnianie pozytywnych relacji, poza tym to po prostu świetna zabawa.  Gry planszowe wspierają socjalizację dziecka, pomagają mu nabywać nowych umiejętności, integrować się z rówieśnikami, są bardzo pomocne i na pewno warto zainteresować nimi malucha.

Czemu gry planszowe są tak ważne?

Regularne granie w gry planszowe pomagają dzieciom wyrażać emocje, radzić sobie z przegraną, dzięki temu mogą nauczyć się logicznego myślenia oraz pracy w grupie. Gry karciane rozwijają pamięć, koncentrację, pozytywnie wpływają na zapamiętywanie oraz rozwój różnego rodzaju umiejętności. Dzięki nim maluch może nauczyć się pokory i cierpliwości. Gry towarzyskie to z kolei doskonałe rozwiązanie, aby dziecko mogło nauczyć się współpracy i funkcjonowania w większej grupie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup stół do gry w piłkarzyki czy ping ponga. Na rozwój dziecka bardzo pozytywnie wpływają również różnego rodzaju gry zręcznościowe typu skaczące kulki, bierki czy GOLIATH Build or Boom, która polega na zniszczeniu budowli przeciwnika. W przypadku starszych dzieci można zaopatrzyć się w gry strategiczne, które pomagają rozwijać zdolność logicznego myślenia.

Smak zwycięstwa i porażki

Gry planszowe pozwalają na poznanie dziecku smaku porażki oraz zwycięstwa, takie zabawy pozwalają oswoić trudne emocje, pomagają radzić sobie z nimi. Dzieci uczą się przegrywać, to kształtuje ich charakter i przygotowuje do funkcjonowania w dorosłym życiu.