Lalki cieszą się wśród małych dziewczynek bardzo dużą popularnością. Dzieci chcą naśladować swoje mamy albo inne kobiety, które opiekują się dziećmi, wożą je w wózkach, dają im butelkę czy przebierają pieluszki. Dziewczynki chętnie bawią się lalkami i nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie, dzięki temu mogą kształtować zdolności socjalizacyjne.

Kiedy kupić lalkę?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. W zasadzie mała dziewczyna może bawić się lalką od urodzenia. Na początek dobre będą lalki szmaciane, które rodzice kupują maluszkom, które jeszcze nie skończyły roku. Później można zdecydować się na większe lalki typu Steffi, Evi, Barbie, Baby Born, Baby Annabell. Ważne jest to, żeby wybrana zabawka była wykonana z bezpiecznego materiału i posiadała stosowne atesty. To, dlatego najlepiej wybierać lalki pochodzące od zaufanych producentów.

Barbie dla 3-7 latek

Starsze dziewczynki mogą bawić się lalkami typu Barbie, które nadal cieszą się bardzo dużą popularnością. Do takich zabawek można dokupić szereg akcesoriów na przykład domek, ubrania, zwierzątka czy inne lalki. Dziecko ma w tym wypadku duże pole do popisu, może rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, co jest bardzo ważne na tym etapie rozwoju.

Lalki znajdziesz w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl, a także w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – zobacz najbliższy, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje. Pamiętajmy, aby dopasować zabawkę do wieku dziecka, to bardzo ważne.