Lalka jest zabawką, która ma duże znacznie w kształtowaniu i rozwijaniu emocji u dziecka, dlatego tak ważne jest to, żeby była odpowiednia. Pierwsze lalki dla dziewczynek zazwyczaj są szmaciane i jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ równie dobrze może być przytulanką do snu.

O czym warto pamiętać kupując lalkę dla dziewczynki?

Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup lalki szmacianej, interaktywnej, czy Barbie, ważne jest to, żeby zabawka była bezpieczna, to znaczy, że musi posiadać odpowiednie atesty.  Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci. Oprócz lalek szmacianych najczęściej wybieranym modelem lalki jest bobas, taki prezent, z pewnością ucieszy 2-3 latkę. Kupując taką lalkę należy zwrócić uwagę na jej rozmiar oraz kształt, jeżeli będzie zbyt duża, będzie nieporęczna dla malucha, przez co dość szybko może się nią znudzić. Najlepiej stawiać na proste rozwiązania, lalki z dodatkowymi funkcjami typu sikanie, płakanie czy śpiewanie będą odpowiednie, ale dla starszych dziewczynek.

Czy Barbie to dobry wybór?

Barbie to lalki ponadczasowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i to na całym świecie. Oczywiście obecnie wybór jest ogromny, bo oprócz standardowej Barbie można wybierać spośród lalek wzorowanych ulubionych postaciach z bajek. Co więcej, do takich zabawek można dokupić cały zestaw akcesoriów. Barbie to dobra opcja dla dziewczynek w starszym wieku, dla maluchów dobrze sprawdzi się na przykład lalka Evi.

Lalki  dostępne są w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl, można znaleźć je również w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – zobacz, gdzie znajduje się najbliższy, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.