Istnieje wiele zabawek, za które nasze dzieci oddałyby wszystko, by je mieć. Są też takie, o których może i nie marzą dniami i nocami, ale z jakiegoś powodu, są niezbędne do zabawy. Do tego rodzaju zabawek zaliczają się chociażby puzzle piankowe, o których dzisiaj powiemy nieco więcej, niż zwykle. Jakie mają zalety i czy warto kupić je do dziecięcego pokoju? Czy będą służyły tylko jako zabawka? Sprawdzamy zastosowanie części pokoju Twojego dziecka, które musisz kupić już dziś!

Puzzle piankowe – które najlepsze?

Pojawia się ich coraz więcej, a to doskonała informacja. Puzzle piankowe dla dzieci mogą posłużyć naszym pociechom nie tylko jako zabawka, ale także jako miękkie podłoże, na którym będą się bawić. Puzzle okazują się więc na tyle uniwersalne, by stać się ulubioną zabawką naszych dzieci. Możemy spotkać układanki piankowe, które składają się z trzech części. Poza ułożeniem całości, należy dopasować kształty również do każdego, pojedynczego panelu. Jest to już zabawa dla dzieci nieco bardziej zaawansowanych w świecie puzzli. Po zapoznaniu się z pierwszym z nich, z kolejnymi powinno być już jednak dużo łatwiej.

Innym rodzajem puzzli piankowych są te klasyczne, które w środku nie posiadają żadnych kształtów do ułożenia. W takiej sytuacji, w zależności od tego, w jakim wieku są nasze dzieci, ich przeznaczenia może być zupełnie inne. Jeśli są to jeszcze maluchy, których umiejętności motoryczne nie są rozwinięte na wystarczającym poziomie, puzzle niech posłużą jako podłoże do zabawy. Struktura puzzli piankowych jest odpowiednia do tego, by dziecko mogło rozpocząć na nich naukę raczkowania. Może również bawić się na nich w bezpieczny sposób. Jeśli jednak dzieci są już na tyle duże, by samodzielnie ułożyć miejsce do zabawy, mogą zrobić to same lub pomóc w układaniu rodzicowi.

Co do samych motywów, puzzle piankowe występują w każdym możliwym motywie bajek znanych z telewizji. Nasze dzieci mogą więc otrzymać układanki z nadrukiem z Psiego Patrolu, Świnki Peppy czy wielu innych seriali animowanych znanych z największych kanałów telewizyjnych dla dzieci. Puzzle piankowe to możliwość wspaniałej, ale też bezpiecznej zabawy. Nie opierajmy się więc dłużej i odwiedźmy sklepy z zabawkami, które w swojej ofercie posiadają właśnie takie puzzle.