Każde dziecko ma inne upodobania, co więcej z wiekiem te preferencje ulegają zmianom. Dziewczynki najczęściej bawią się lalkami, wózkami, lubią zabawy w dom. Nie ma w tym nic złego, przy czym kupując zabawki dziecku, trzeba dać mu wybór, bo samo wie, co najlepiej je interesuje.

Czy każda dziewczyna bawi się lalkami?

Chociaż panuje powszechne przekonanie, że wszystkie dziewczyny kochają lalki, nie do końca tak jest. Oczywiście małe dziewczynki dużo częściej proszą rodziców o lalkę, wózek, czy domek dla lalek, nie mniej jednak nie stanowi to reguły. Dzieci są różne, poza tym trzeba wziąć pod uwagę to, że przechodzą przez różne etapy fascynacji poszczególnymi zabawkami, bohaterami z bajek. Ważne jest to, aby maluch sam mógł zdecydować, czym chce się bawić w danym momencie, dajmy mu podjąć decyzję i nie zmuszajmy do niczego. W końcu jest to odrębny człowiek, który mimo tego, że jest od nas dużo młodszy, to ma swoje zdanie, swój gust, preferencje i oczekiwania.

Jaką lalkę wybrać?

Dla małych dziewczynek dobrze sprawdzą się lalki szmaciane, dla większych pociech modele Barbie, Baby Born, Baby Annabell  itp. Lalki dostępne są w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl, można szukać ich również w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – zobacz najbliższy, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje. Zabawka musi być dopasowana do wieku dziecka, do jego potrzeb i upodobań. Jeżeli dokonamy dobrego wyboru, lalka można stać się jedną z ulubionych zabawek naszej małej dziewczynki.